KONTAKTY

EZONATUR s.r.o
Dúhová 5
90026 Slovenský Grob
tel: 0902891888
ezonatur(a)gmail.com

TOVAR V AKCII

naša cena 3,50 EUR
skladom
naša cena 5,50 EUR
skladom
naša cena 9,90 EUR
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ


Úvod » SIBERIAN WELLNESS » Doplnky výživy » NOVOMIN FORMULA 4 N.V.M.N.

NOVOMIN FORMULA 4 N.V.M.N.

Doplnok "Novomin" Formula 4

 

PATENTOVANÝ KOMPLEX oxidačných inhibítorov

 

Novomin je prvým a doteraz jediným prípravkom v onkológii vo svetovej praxi, ktorý má takzvaný rôzny spektrálny liečebný účinok:

 

 • antioxidačný komplex zaisťuje spoľahlivú ochranu a normalizuje výmenné procesy v zdravých tkanivách organizmu;
 • má selektívny poškodzujúci účinok, napomáha ničiť len patologické bunky.

 

Maximálne efektívne dávka aktívnych komponentov Novominu a úplne presne vybraný pomer medzi nimi zabezpečuje vzájomný účinok a mnohonásobné zosilnenie ochranného pôsobenia prípravku.

 

Univerzálne ochranné pôsobenie prírodných antioxidantov násobené synenergetickým efektom vzájomného zvýšenia pôsobenia každého z komponentov preparátu zaisťuje spoľahlivú ochranu pred širokým okruhom chorôb sprevádzaných poškodením alebo patologickou zmenou buniek, a to od infekcií, nachladnutia až po chronicky degeneratívne procesy. Okrem toho vďaka presnej kombinácii a pomeru antioxidantov v preparáte Novomin sa prvýkrát podarilo dosiahnuť unikátneho efektu vyváženého antioxidačného a prooxidačního účinku. V dôsledku toho sa ochranné vlastnosti Novominu prejavujú len v normálnych tkanivách organizmu a v cudzích alebo zmutovaných bunkách má naopak prooxidačný (poškodzujúci) účinok.

 

Veľmi dôležité je aj to, že antioxidačný komplex Novomin značne znižuje toxicitu lekárskych (chemicko-terapeutických) preparátov tým, že súčasne zosilňuje ich liečebný účinok.


Balenie: 120 želatínových kapsúl po 0,53 g

 

Počas práce na Novomine boli obhájené 4 doktorandské a 9 kandidátskych dizertácií, doručené 4 patenty a 5 autorských dokladov !!!Nižšie uvedené informácie vám umožnia úspešné využitie nových možností prevencie onkologických ochorení, zníženie toxických účinkov štandardnej onkologickej terapie a zvýšenie efektivity liečby nádorových ochorení, ktoré sa naskytli vďaka vzniku komplexu oxidačných inhibítorov NOVOMIN.

 

Vážení čitatelia!

 

Osobitnú pozornosť venujte, prosím, nasledujúcim oznámeniam:

 • Je oveľa jednoduchšie ochoreniu predchádzať, ako ho liečiť! Odborníci sú presvedčení, že 70 - 80% nádorových ochorení sa dá predísť.
 • Jednou z hlavných príčin, kvôli ktorej je úmrtnosť v dôsledku nádorových ochorení stále vysoká, je veľmi nízka informovanosť o možnostiach prevencie a o skorých príznakoch nádoru, kedy je nutná okamžitá návšteva lekára.
 • Čím skôr je nádor diagnostikovaný, tým efektívnejšie je jeho liečba. Nádorové ochorenia nie je žiadnou "ranou osudu" . Rakovina je vyliečiteľná. Súčasné liečebné metódy zachraňujú tisícky chorých.
 • Onkológia významne pokročila, a v súčasnosti lekári zachraňujú mnohých pacientov, ktorým nedokázali ešte pred desiatimi rokmi pomôcť. Základnými (tradičnými) liečebnými metódami liečby onkologických ochorení zostávajú operatívne zákroky, chemoterapia a liečba ožarovaním.
 • Neexistuje žiadny farmakologický prípravok (a tým skôr žiadny biologicky aktívny doplnok stravy), ktorý môže sám o sebe vyliečiť rakovinu! K úspešnej liečbe vedie jedine súlad liečebných metód, ktoré zahŕňajú celý organizmus a pokiaľ možno aj všetky oblasti života pacienta - telo, ducha i dušu.
 • A nakoniec, jedným z najdôležitejších, je optimistický postoj k životu a viera v seba samého. Ľudia, ktorí cez nezdary a porážky nikdy nestrácajú nádej, sú veľkou mierou voči chorobe odolnejší ako pesimisti.

 

Zachovať si zdravie je možné jedine s presvedčením: "S tým si poradím!"   Je dobre známe, že predísť ochoreniu je jednoduchšie, ako ho liečiť.

 

"Vieme toho toľko o príčinách rakoviny, že je nielen možné, ale priamo nutné založiť boj proti rakovine na profylaxiu." - Tieto slová praotca ruskej onkológie, akademika Nikolaja Nikolajeviča Petrova (1876 - 1964), ktorého meno nesie Inštitút onkológie v Sankt - Peterburgu, bola napísaná pred polstoročím. Dnes disponujeme ešte presvedčivejšími znalosťami, odôvodňujú ešte dôraznejšie tvrdenie, že najmä prevencia (v širšom zmysle tohto slova) je základnou cestou, ktorou sa musíme vydať, aby sme človeka pred rakovinou ochránili.     V našej spoločnosti vznikla domnienka, že rakovina je ochorenie fatálneho charakteru. Keď človek umiera v dôsledku zhubného nádoru, celé jeho okolie vie, že zomrel na rakovinu, ale keď sa uzdraví, všetci okrem najbližších sú presvedčení, že žiadnu rakovinu nemal, že mal iné ochorenie. Takýmto spôsobom vzniká všeobecný postoj k onkologickým ochoreniam a je veľmi ťažké ho zmeniť. Podobný názor mala verejnosť pred tridsiatimi rokmi na infarkt - vtedy aj lekári zo všetkých síl tajili chorým pravdu. Hoci v dôsledku ochorenia srdcovo-cievnej sústavy zomiera dnes oveľa viac chorých ako na rakovinu, nepovažujú sa tie ochorenie za tak strašné, ako zhubné nádory.
Rakovina nie je akási nevyliečiteľná osudová choroba, kedy už sama diagnóza, podľa mienky mnohých chorých a ich blízkych, je cestovným lístkom na cintorín. Rakovina je vyliečiteľná. Liečebné metódy dneška zachraňujú tisícky chorých. Len v Rusku dnes žije okolo 2 miliónov onkologicky chorých, ktorí prekonali úspešnú liečbu.

 

Prečo sa akosi nedarí zlomiť dynamiku ochorenia a úmrtnosti na rakovinu? Je mnoho príčin, ale jedna z najzávažnejších je nedostatočná informovanosť o záštite pred rakovinou. Bohužiaľ, ešte stále je veľa ľudí, ktorí vedia málo o rôznych prejavoch zhubných nádorov. Veď čím skôr je nádor objavený, tým efektívnejšie je jeho liečba. A konečne, mnohí jednoducho neveria, že rakovina je vyliečiteľná. Súhrnne povedané - podľa údajov odborníkov Moskovského onkologického inštitútu PA Gercena v Rusku odmietlo oficiálne okolo 6% onkologicky chorých liečbu, a to sú desaťtisíce ľudí, desiatky tisíc životov, ktoré bolo možné zachrániť. Zásadnou príčinou toho bola neznalosť tých najjednoduchších pravidiel, ktoré poznajú obyvatelia iných, šťastnejších krajín.

 


Onkológovia dosiahli mnohých úspechov a teraz lekári zachraňujú veľa takých chorých, u ktorých pred desiatimi rokmi šanca na záchranu nebola. Odborníci už disponujú mnohými znalosťami o možnostiach zníženia rizika vzniku tejto závažnej choroby. Sú presvedčení, že 70-80% nádorových ochorení je možné predísť. Bohužiaľ, oveľa menej vedomostí majú laici, radoví obyvatelia nášho štátu. Iba úsilie lekárov nestačí na to, aby sme sa vyrovnali s problémami, ktoré spôsobujú rast počtu ochorení.


Len úsilie štátu nestačí, preto sa všade vo svete zakladajú spoločenské združenia s cieľom odovzdať ľuďom informácie o príčinách vzniku rakoviny, o možnostiach prevencie nádorových ochorení, podporovať chorých psychologicky aj liečebne, pomáhať odborníkom, ktorí sa venujú zavádzaniu takých nových metód liečby a prevencie, ktoré preukázali svoju účinnosť. Rozhodli sme sa zúčastniť sa na tomto procese aj svojím prispením.

 

Čo je to rakovina a ako vzniká? Skôr, ako popíšeme mechanizmus pôsobenia nového komplexu oxidačných inhibítorov NOVOMIN, povedzme si niečo málo o tom, čo je to rakovina a ako vzniká. Rakovinové bujnenie začína v bunke, ktorá sa "vymkla kontrole". Zdravá bunka sa delí len v prípade nutnosti, napríklad počas rastu, ak je potreba obnoviť tkanivo alebo zahojiť ranu. Delenie bunky ustáva, keď je úloha splnená. V prípade rakoviny sa pokazí "zabrzdenie" procesu delenia a ten pokračuje bez zastavenia.
Zmena zdravej bunky v bunku zhubného bujnenia mnohokrát nebýva náhla a nezadržateľná. Čo vlastne v organizme prebieha, a ako sa bunky menia na zhubné, ešte úplne vyjasnené nie je. Zjednodušene však je možné celý proces názorne vysvetliť takto:

 

1. Gény zdravých buniek sú vplyvom rakovinotvorných (karcinogénnych) látok (takých, ktoré napomáhajú premene normálnych buniek v bunky nádorové) vystavené chronickému alebo akútnemu postihnutiu. Väčšina poškodenia je spočiatku neškodná a nemá prakticky žiadny vplyv na funkciu buniek. Škodlivé vplyvy môžu byť potlačené systémom bunkovej obnovy. Za obnovu, a v prípade nutnosti aj za likvidáciu poškodených buniek zodpovedá celá rada kontrolných génov. Proces obnovy je podporený látkami rastlinného pôvodu (napríklad flavonoidy, karotén a i.), Ktoré majú schopnosť zneškodniť kancerogén.

2. V organizme postupne narastá množstvo takto poškodených buniek. Mnohé z nich navyše postrádajú kontrolné gény. Zasiahnuté bunky majú schopnosť deliť sa a odovzdávať poškodené gény bunkám dcérskym. Takto sa vyvíja v organizme prekancerogenný stav. Podľa názoru odborníkov je nutný výpadok funkcie najmenej 6 génov, aby sa bunka s konečnou platnosťou vydala na cestu premeny.

3. Prekancerogenna bunka sa stále rýchlejšie mení v bunku rakovinovú. Vtedy mizne všetka kontrola a bunka sa začína deliť bez prekážok. Pritom sa vplyv takzvaných rakovinových génov stáva prevažujúcim a normálne gény svoju funkciu v bunke plniť nemôžu.

 

Prečo na rakovinu ochorie približne štvrtina obyvateľstva a väčšine sa toto ochorenie vyhne, hoci je vystavená tej istej záťaži, je ovplyvnená tými istými kancerogénmi? Zdravý organizmus je schopný zvíťaziť, je schopný eliminovať vplyv škodlivín. Je tomu tak preto, že popri vplyve karcinogénnych látok má pre rozvoj onkologických ochorení nemenší vplyv znížená obranyschopnosť organizmu, oslabenie imunitného systému, ktorý nemôže normálne fungovať a včas rozpoznávať poškodené bunky.

 

K vymenovaným "vnútorným", ťažko ovplyvniteľným príčinám sa pridávajú faktory "vonkajšie". Aké sú najbežnejšie vplyvmi vonkajšieho prostredia, ktoré spolupôsobia pri vzniku rakoviny? Je možné medzi nimi uviesť nasledovné:

 

Stravovanie. Výskumy potvrdzujú, že nesprávny spôsob stravovania je v 30 - 50% prípadov jednou z príčin ochorení rôznymi formami rakoviny. Je dostatočne presne definovaná závislosť na strave u ochorení hltanu, pľúc, pažeráka, žalúdka, čriev, obličiek, prsníkov.

Zlozvyky. Fajčenie je v 30% prípadov príčinou nádorového ochorenia. Nádory pľúc a dýchacích ciest sú takmer vždy zapríčinené týmto zlozvykom. Požívanie alkoholu napomáha vývoju rakoviny tráviacej sústavy.

Vírusy a baktérie zohrávajú svoju rolu približne v 15% prípadov ochorenia. Predovšetkým sa infekcia týka ženských pohlavných orgánov, tiež ústnej dutiny, pažeráka a pečene.

Škodlivé látky. Meracie metódy sa vyvíjajú, spresňujú sa, a preto v mnohých priemyselne vyrobených predmetoch, aj v predmetoch prírodného pôvodu, dnes dokážeme definovať prítomnosť kancerogénov. Celkovo sú škodliviny príčinou zhruba 5 - 10% prípadov zhubných nádorov.

Žiarenie je jednou z nemnohých príčin, bezprostredne vyvolávajúcich zmeny v bunkách. Preniká do bunkového jadra a pri stretnutí s poškodeným génom môže práve žiarenie ihneď spôsobiť vznik rakovinovej bunky. Častejšia je však nahromadenie ožiarenia, ktoré vedie k zmenám v bunkách. Potenciálne je každé žiarenie škodlivé, či už pochádza z technických zdrojov (röntgenové prístroje, soláriá atď.), alebo je prírodného charakteru (slnko, vesmír, horniny vyžarujúce radón).

 

Karcinogény ako také takmer nikdy chorobu samy nespôsobujú. Potrebujú pomocníkov, a najčastejšie túto úlohu hrajú voľné radikály. Na základe mnohých výskumov sú práve tie považované za "vinníkov" mnohých ochorení. Voľné radikály sú príčinou predčasného starnutia organizmu, spôsobujú zápaly, aterosklerózu a tiež rakovinu.

 

Voľné radikály sú vo svojej podstate nenasýtené väzby kyslíka, ktorým chýbajú elektróny. Preto sú agresívne. Pre nasýtenie nedostatočnej alebo stratenej stability sú schopné uchvátiť chýbajúce častice odkiaľkoľvek. Pritom rozbíjajú životne dôležité molekuly, narušujú bunkové membrány, poškodzujú tkanivá. Molekuly, ktorým bol odobratý elektrón, sa tiež stávajú radikálmi. Voľné radikály sú zásadnými prekážkami pre životne dôležité bunkové funkcie. Reťazová reakcia zachváti bunkové jadro a mnohokrát zasiahne aj bunkovú DNK. Keď bezprostredne zasiahne aj gény, zmení sa aj vrodená, zakódované informácie. Vzniká mutácia, ktorá je dedičná. Rakovina je potom priamym dôsledkom takejto zmeny.
Voľné radikály vznikajú pri všetkých procesoch látkovej výmeny a mnohokrát sú aj nepostrádateľné - napríklad fagocyty (bunky imunitnej sústavy) pomocou voľných radikálov ničia pôvodcu mnohých ochorení (baktérie a vírusy). Pretože pôsobenie voľných radikálov je odveké, evolučné procesy vytvorili ochranu - u ľudí, aj živočíchov - antioxidačná obranyschopnosť voči nadmernému množstvu voľných radikálov.
Len v tých prípadoch, keď antioxidačná sústava stráca schopnosť ubrániť sa sama, voľné radikály poškodzujú organizmus nenapraviteľne. Bohužiaľ, taká situácia je pomerne častá, a v takom prípade má veľký význam prísun antioxidantov z vonkajšieho prostredia, prostredníctvom potravín alebo vitamínových doplnkov.

 

Mechanizmus účinku komplexu oxidačných inhibítorov "NOVOMIN"


Pre pôsobenie antioxidantov, prirodzene sa vyskytujúcich v potrave, ktoré napomáhajú ochrane organizmu proti predčasnému starnutiu a chorobám, vrátane onkologických, sú obzvlášť dôležité vitamíny A, C a E. Ich úloha v ochrane organizmu proti pôsobeniu voľných radikálovje zásadná aplikácia objavu profesora VN Sukolinského - to, že tieto vitamíny iba v presných dávkach a pri presnom určení percentuálneho zastúpenia môžu prejaviť ochranný účinok pre zdravé tkanivá a ničivý účinok v nádoroch. Profesor VN Sukolinský, hoci je chirurg-operatér, je presvedčený, že všetky radikálne operácie zhubných nádorov je potrebné posudzovať len ako liečebný zákrok, určený na odstránenie rakovinových buniek a súčasť celkovej liečby, zahŕňajúce efektívne netoxickú liečbu chemoterapeutikami, cielenú na metastázujúci zhubné nádorové bunky, ktoré bývajú príčinou rakovinového bujnenia sekundárneho charakteru aj po operatívnom zákroku. Liečba ožarovaním a chemoterapia je v prípade zhubných nádorov v zásade schodnou cestou liečenia, ktorá zaistí nielen deštrukciu primárneho nádoru, ale pôsobí v priebehu najbližších rokov po operácii aj ako istenie proti rozsevu nádorového bujnenia - metastázam.

 

Onkológovia sa však v reálnych podmienkach stretávajú nielen s úlohou zničiť nádor, ale aj ochrániť zdravé tkanivo pred nezvratnými zmenami tak, aby liečba neohrozovala životy pacientov. V zásade je možné povedať, že problém cielenosti účinkov liečby nádorových ochorení je v súčasnosti kľúčový.

 

Ak vychádzame z týchto skutočností, je možné dnes konštatovať nasledujúce fakty.

1. Chirurgické metódy, ako základný spôsob liečby nádorov, svoje možnosti vyčerpali. Žiadne zvýšenie objemu operatívnych zákrokov nemôže odstrániť všetky rakovinové bunky, ktoré sa v organizme šíria krvnou cestou. Chirurgická liečba musí byť doplnená protinádorovou terapiou aspoň po dobu 2 rokov po operácii.

2. Ďalšie zvyšovanie účinnosti liečby ožarovaním a chemoterapia je limitované toxickými účinkami na zdravú tkanivo. Preto je v súčasnej dobe prvotnou úlohou onkológov vývoj a klinická aplikácia takých preparátov, ktoré zvyšujú odolnosť organizmu voči ničivým účinkom ožarovania a cytostatík bez obmedzenia ich vplyvu na ničenie nádorového bujnenia.

Výskum v uvedenom smere vykonáva v súčasnosti mnoho výskumných ústavov a jedným z prístupov je sústredenie na harmonizáciu reakcií voľných radikálov a primerané odpovede antioxidačnej sústavy. Kolektív kliniky Výskumného ústavu onkológie a liečebnej rádiológie na čele s profesorom VN Sukolinským vykonal v tomto smere veľké množstvo výskumov, ktorých výsledky boli publikované v 4 doktorandských a 9 kandidátskych dizertáciách, obhájených 5 autorskými svedectvami a 4 patentami, ocenené Štátnou cenou Bieloruskej republiky. Ďalej sú uvedené základné predpoklady vzniku teórie, autor uvádza aj základné cesty k riešeniu úlohy, ktoré sú potvrdené experimentami aj klinickým výskumom.   V roku 1985 (doba počiatkov výskumu) už bolo k dispozícii dostatočné množstvo údajov, preukázateľne potvrdzujúcich, že spoločnou vlastnosťou liečby ožarovaním aj chemoterapia je aktivácia procesov okysličovanie voľných radikálov a peroxidového okysličovania lipidov s následným poškodením bunkových membrán a DNK (kyseliny dezoxiribonukleové). Prebiehajú Ak uvedené úkazy v normálnych tkanivách, vznikajú klinické prejavy príznakov toxického vplyvu ionizujúceho žiarenia a cytostatík.   Je zrejmé, že použitie netoxického preparátu majúceho výrazný antioxidačný účinok, bude napomáhať neutralizácii oxidácie voľných radikálov a peroxidácie lipidov, znižovať pravdepodobnosť poškodenia bunkových membrán a DNK normálnych tkanív, tzn. brániť rozvoju komplikácií spojených s liečbou ožarovaním a chemoterapiou.   Tiež je nutné vziať do úvahy, že ožarovanie aj chemoterapie sa vykonáva u pacientov, u ktorých už samo nádorové ochorenie spustilo peroxidáciu lipidov. Tento proces prebieha z toho dôvodu, že nádor významne ovplyvňuje metabolizmus normálnych tkanív. V rakovinových bunkách prebiehajú metabolické procesy oveľa rýchlejšie, než v normálnych tkanivách, čo v dôsledku vedie pri nádorových ochoreniach k deficitu základného energetického substrátu - glukózy; okrem toho je pozorované zvýšenie spotreby iných energetických substrátov, v prvom rade mastných kyselín. Táto skutočnosť tvorí základ stimulácia procesov peroxidácie lipidov v organizme. V súvislosti s uvedenými skutočnosťami je použitie inhibítorov oxidázy v onkológii možné aj ako prostriedok zlepšujúci metabolické pochody v organizme chorých, zvyšujúce protinádorovú obranyschopnosť organizmu a jeho schopnosť obrany proti extrémnym liečebným zásahom.Ak vezmeme do úvahy, že pochody okysličovanie voľných radikálov prebiehajú ako vo vodnom prostredí, ako aj v prostredí lipidov, je nutné pre efektívne využitie oxidačných inhibítorov použiť ako vo vode, tak v tukoch rozpustné biologické oxidačné inhibítory, čo znamená užívať ich ako komplex.Na základe výsledkov vykonaných experimentálnych (na viac ako na 2000 zvieratách), tak klinických (u viac ako 2000 onkologických pacientoch) testov bol pripravený a klinicky preverený komplex oxidačných inhibítorov (AK-antioxidačný komplex), na základe ktorého vznikol nový liečebno-preventívny prípravok - tonizujúci ochranný preparát (TOP) "NOVOMIN".

 

Je potrebné dať upozorniť na nasledovné vlastnosti antioxidačného komplexu:

 

 • Výrazné antioxidačné (ochranné) pôsobenie na zdravé tkanivo organizmu, preukázateľne prevyšujúce samostatný účinok jednotlivých vitamínov, ktoré sú zložkami komplexu.
 • Výrazné pre-oxidačné (rozrušujúce) účinky vo zhubných bunkách.Do dnešného dňa je antioxidačný komplex prvý a doteraz jediný preparát v onkológii, schopný súčasne poškodzovať nádorové bunky a pritom ochrániť zdravé tkanivo organizmu.
 • Prípravok nie je toxický, ani pri dlhodobom užívaní (po dobu niekoľkých rokov).
 • Normalizuje mnohé metabolické poruchy organizmu chorých zhubnými nádormi.
 • Výberové (len v normálnych tkanivách) ochranné účinky proti ožarovaniu, až 1,5-krát prevyšujúci účinok skôr používaných ochranných preparátov. Súčasne neúčinkuje ako ochrana proti ožarovaniu na tkanivá zasiahnuté zhubným bujnením.
 • Výberové zníženie poškodzujúceho účinku cytostatík na zdravé tkanivá a naopak, výrazné zvýšenie protinádorového pôsobenia cytostatík na zhubné nádory.

 

Ak vezmeme do úvahy veľké množstvo vykonaných pokusov, ktoré je prakticky nemožné aspoň stručne vykresliť v tejto publikácii, uvedieme len základné výsledky experimentov a klinických výskumov.   Výsledky experimentálneho preverenie.

 

Antioxidačný komplex "NOVOMIN" (AK) má výrazné antioxidačné (ochranné) vlastnosti len v zdravých tkanivách organizmu, zatiaľ čo naopak v prípade zhubných nádorov vykazuje pre-oxidačné (poškodzujúce) účinky.

Z toho vyplýva, že

 

AK "NOVOMIN" je prvým a doteraz jediným na svete používaným preparátom, ktorý má takzvane divergentný (rôznosmerný) účinok. Na jednej strane antioxidačný komplex normalizuje metabolické procesy v zdravých tkanivách organizmu a na strane druhej výberovo poškodzuje bunky zhubných nádorov, a to až na úrovni DNK.

 

AK "NOVOMIN" sa v organizme vyznačuje výrazne ochrannými účinkami proti žiareniu, čo je dostatočne preukázané zvýšenými schopnosťami prežitia u zvierat, ktoré boli vystavená letálnym dávkam ožiarenia; bráni rozvinutiu procesov oxidácie voľných radikálov, ktoré žiarenie vyvoláva, chráni bunky kostnej drene a imunitného systému pred poškodzujúcim vplyvom ožiarenia.


Na rozdiel od všetkých známych prípravkov, chrániacich pred ožiarením, nemá AK na organizmus toxické účinky. Ochrana pred ožiarením u antioxidačného komplexu zodpovedá experimentálne ochranným účinkom referenčného preparátu mexamin. Čas trvania ochrany po aplikácii jednej dávky AK je najmenej 72 h (všetky známe prípravky na ochranu pred radiáciou majú účinok trvajúci iba 16 - 30 min).

 

Komplex oxidačných inhibítorov "NOVOMIN" nechráni pred radiáciou zhubné nádory (na rozdiel od všetkých známych prípravkov ochrany pred radiáciou), preto ani neznižuje efektivitu liečby zhubných nádorov ožarovaním. Analogické prípravky vo svetovej praxi doteraz chýbajú.

 

Okrem ochrany pred radiáciou je antioxidačný komplex "NOVOMIN" schopný napomáhať hojeniu tkanív ožarovaním poškodených, ak je aplikovaný po ožiarení. Z toho vyplýva, že je možné a potrebné užívať ho pre ochranu organizmu ľudí, žijúcich na radiáciou zamorenom území.

 

Antioxidačný komplex "NOVOMIN" znižuje toxicitu protirakovinových preparátov (chemoterapeutík) v organizme a zároveň výrazne zvyšuje aktivitu týchto liekov v nádorových tkanivách.

 

Antioxidačný komplex "NOVOMIN" spomaľuje delenie buniek zhubných nádorov, brzdí a bráni rozsevu metastáz.

 

Možnosti praktickej aplikácie komplexu oxidačných inhibítorov "NOVOMIN"

Výsledky vykonaných mnohopočetných experimentov a klinického preverenie dovoľujú predloženie nasledujúceho postupu aplikácie antioxidačného komplexu "NOVOMIN" pre rôzne patologické stavy.

 

I. Ako podporný prostriedok pri nádorových ochoreniach.

 

 • V prípade chirurgickej liečby onkologických pacientov je možné "NOVOMIN" podávať preventívne, proti vzniku pooperačných komplikácií. Za týmto účelom je nutné podávať antioxidačný komplex pred operatívnym zákrokom. Takáto príprava znižuje potrebu vnútrožilové podávanie drahých, krv nahradzujúcich preparátov (výživných zmesí). Podľa údajov profesora VN Sukolinského sa použitie tohto spôsobu predoperačnej prípravy u chorých na rakovinu žalúdka osvedčilo znížením výskytu pooperačných komplikácií zo 20% (pri zvyčajne aplikovanej predoperačnej príprave) na 1,2% !!!.
 • Pre selektívne ochranu organizmu (nie však zhubných nádorov) pred poškodzujúcimi vplyvmi ionizujúceho žiarenia. V prípade liečby pacientov s nádorovým ochorením ožarovaním začíname aplikovať antioxidačný komplex pred začatím liečby, a potom až do ukončenia rádioterapie. Podľa údajov VN Sukolinského znížilo podávanie antioxidačného komplexu u pacientov s rakovinou žalúdka počet následných komplikácií po rádioterapii až 10x, znateľne sa znížilo aj množstvo po rádioterapii následných pulmonitída (vznik fibróznych zjazvení v pľúcach, vedúcich k značnému poklesu alebo strate dýchacej funkcie) u chorých na rakovinu pľúc zo 100% (pri zvyčajne aplikovanej príprave na rádioterapiu v takzvaných kancericidních dávkach) na 42%; množstvo raných alebo neskorých komplikácií po liečbe ožarovaním chorých na rakovinu tela maternice - zodpovedajúcim spôsobom 5 až 7 krát.
 • Pre zníženie toxicity chemoterapie sa súčasným zvýšením aktivity chemoterapeutík a účinnosti ich pôsobenia na tkanivo zhubného nádoru.Za týmto účelom odporúčame AK "NOVOMIN" užívať pred začatím liečby a potom až do ukončenia chemoterapeutickej kúry. Chemoterapia, ak prebieha pri súčasnej ochrane organizmu antioxidačným komplexom, pacientov znateľne lepšie tolerovaná; vo väčšine prípadov nie je potrebné vykonávať liečbu smerujúcu k obnove systému krvotvorby vrátane transfúzie krvi alebo krvných zložiek, čo v konečnom dôsledku citeľne znižuje riziko nakazenia hepatitídou, AIDS a podobnými infekciami. Výsledky takejto liečby sú presvedčivejšie. Napríklad, podľa údajov VN Sukolinského, chemoterapia preparátom 5 - fluororacil pacientov s neoperovateľným nádorom žalúdka IV. štádia, vykonávaná za súčasnej podpory antioxidačným komplexom, umožnila prežiť viac ako 3 roky 25% liečených pacientov. Pri analogickej liečbe, ale bez podpory antioxidačného komplexu, ani jeden z pacientov neprežil dlhšie ako 2 roky a 90% takto chorých umieralo v priebehu 1 roka.
 • Zjavné ochranné účinky AK "NOVOMIN" pri chemoterapii umožnili vypracovať spôsob modifikovanej chemo-rádioterapie pokročilých štádií neoperovateľnej rakoviny pankreasu; vďaka takto aplikovanej liečbe bolo prvýkrát na svete dosiahnutá až 7ročného dožitia 10% takto chorých (priemerná doba života - 21 mesiacov), predtým považovaných za neliečiteľné s priemernou šancou prežitia 3,5 mesiaca.
 • Pre zníženie rizika vzniku vzdialených metastáz sa AK "NOVOMIN" chorým po radikálnej chirurgickej alebo kombinovanej liečbe podáva v dvoch režimoch:

 

1. Po absolvovaní radikálnej liečby chorí dostávajú antioxidačný komplex a potom nastane trojmesačné prestávka a znova sa aplikuje mesačná liečebná kúra antioxidačným komplexom. Takéto kúry sa praktizujú po dobu najmenej 2 rokov.

2. Po absolvovaní radikálnej liečby chorí dostávajú antioxidačný komplex na dobu najmenej 2 rokov. Je potrebné vziať do úvahy, že prestávky v liečbe sú vylúčené, pretože bunky zhubných nádorov, rozosiate v organizme (bez ohľadu na odstránenie primárneho nádoru) si zachovávajú schopnosť obnovy vlastnej populácie.

3. Uvedené režimy sú si rovné v efektivite a môžu byť individuálne aplikované v súlade so životnými podmienkami, spôsobom života a pracovnou aktivitou pacientov. Liečebný účinok je v danom prípade podmienený antioxidačným vplyvom "NOVOMINU", ktorý napomáha obnove nádorovým ochorením narušeného metabolizmu a zvyšuje schopnosť organizmu vzdorovať nádoru už v prvých 2 - 3 mesiacoch terapie komplexom oxidačných inhibítorov. Za obvyklých podmienok sa narušené procesy výmeny látkovej nenapráva po dobu až jedného roka po odstránení nádoru, čo spolupôsobí pri rozvoji recidív a metastáz nádoru.

4. Okrem toho bolo vierohodne preukázané, ako pri experimentoch na zvieratách tak i pri klinických štúdiách, že denné užívanie antioxidačného komplexu znižuje proliferačnú aktivitu buniek zhubného bujnenia (adenokarcinómy), tzn. že znižuje množstvo deliacich sa rakovinových buniek. Napríklad: aplikácia tejto antioxidačnej terapie u chorých s rakovinou žalúdka IB až IIIB štádia v stave po operatívnom zákroku viedla k zvýšeniu počtu vyliečených, ktorí prežili ďalších 5 rokov po operácii zo 30,1% (bez aplikácie antioxidačného komplexu) na 43,1% ( zo zapojením antioxidačného komplexu do liečby), čo je takmer 1,5-násobne! Pritom sa počet miestnych recidív nádoru znížil z 8,9% na 2,1%.

 • V prípade symptomatickej terapie nevyliečiteľne chorých (lepšie povedané tých chorých, ktorých liečbu oficiálna medicína považuje za neperspektívne), ak z rôznych príčin nie je možné aplikovať špeciálne protinádorovú liečbu, je zmysluplné podávanie antioxidačného komplexu po 1 liečebnej dávke ...... Ak sa stav pacienta zlepší, je nutné v podávaní komplexu oxidačných inhibítorov "NOVOMIN" pokračovať. Vo väčšine prípadov sa tým citeľne zlepší kvalita života chorých po dobu niekoľkých mesiacov.


Na klinike profesora VN Sukolinského je antioxidačný komplex podávaný ako podporný prostriedok pri výraznom znížení hodnôt charakteristiky krvotvorby v kostnej dreni, ktoré bývajú dôsledkom liečby ožarovaním a chemoterapia. V prípade zníženia hodnoty leukocytov aplikácie antioxidačného komplexu po dobu 2 - 5 dní napomáha obnovovanie hodnôt krvotvorby kostnej drene. V tomto prípade sa antioxidačný komplex podáva v 1 liečebnej dávke. Takto zvyčajne nie je nutné vykonávať doplnkové transfúzie krvi a liečba je možná aj v domácich podmienkach.

 • AK "NOVOMIN" vykazuje vysokú účinnosť v prípade pomerne častého ženského ochorenia - difúzna mastopatia. Pri difúznej mastopatii sa AK podáva v 1 liečebnej dávke denne. Pre výrazné zlepšenie stavu zvyčajne postačí 2 - 3 cykly liečebnej kúry.

 

II. Ako podporný prostriedok

 

Pri ochorení vredovým ochorením žalúdka a dvanástorníka. Skúsenosti ukazujú, že pri liečbe žalúdočných alebo dvanástnikových vredov po každodennom užívaní dochádza k zajazvovaniu. Pre prevenciu sezónnych atakov vredovej choroby (zvyčajne na jar a na jeseň) je zmysluplné užívanie antioxidačného komplexu pred predpokladaným nástupom záchvatu, ktorého príznaky chorí zvyčajne sami dokážu rozoznať.

 

Užívanie AK "NOVOMIN" je v tomto prípade možné aj v podmienkach domáceho ošetrovania, za predpokladu nevyhnutnosti pravidelných kontrolných vyšetrení aj v prípade, že sa chorý cíti subjektívne dobre, lebo žalúdočný vred môže byť príčinou vzniku nádoru.

 

III. Prevencia poškodzujúceho vplyvu ionizujúceho žiarenia na organizmus obyvateľstva alebo pracujúcich v zóne so zvýšenou radiáciou. Poškodzujúci vplyv ionizujúceho žiarenia na organizmus sa prejavuje v zásade prostredníctvom ožiarenia vznikajúcich voľných radikálov, ktoré sa aktívne zúčastňujú reťazových reakcií oxidácie. To vo svojom dôsledku vedie k poškodeniu bunkových membrán a ďalších bunkových organel, k rozvinutiu normálnym bunkám neprirodzených funkcií a na dedičné patológiu buniek.

 

Výskumy, vykonávané pod vedením profesora VN Sukolinského na laboratórnych zvieratách, ktoré boli len 1 mesiac umiestnená vo 30 kilometrovej zóne Černobyľskej AE (výskumy z roku 1992) ukázali, že sa v organizme týchto živočíchov takmer 3x zvýšilo množstvo jedného z produktov oxidácie voľných radikálov - dialdehydu kyseliny malónovej. Tento fakt potvrdzuje značné poškodenie ožiarením, vzniknuté v dôsledku žiarenia samého i príjmu rádionuklidov potravou. Aplikácia antioxidačného komplexu po dobu púhych 2 týždňov normalizovala u týchto zvierat ožiarením narušené metabolické procesy organizmu.

 

Komplex oxidačných inhibítorov sa vyznačuje výraznými antioxidačnými účinkami; tým sa rozumie schopnosť výrazne spomaľovať (až na normálny stav) radiáciou a inými faktormi narušené procesy oxidácie voľných radikálov (schopnosť ochrany pred žiarením). Výskumy preukázali, že antioxidačný komplex má nielen ochranné schopnosti (v prípade aplikácie pred ožiarením), ale aj rádioterapeutické vlastnosti (pri regeneračných procesoch ožiarením už poškodených tkanív v prípade jeho aplikácie po ožiarení).


Z toho vyplýva, že pre dlhodobú ochranu obyvateľov oblastí zamorených rádionuklidmi pred poškodzujúcim vplyvom takzvaných "malých" dávok ionizujúceho žiarenia má zmysel užívanie AK "NOVOMIN" po jednej dávke po celú dobu, po ktorú existuje nebezpečenstvo vplyvu ionizujúceho žiarenia na organizmus. Doba aplikácie AK "NOVOMIN" za týmto účelom bude závisieť od stavu radiácie v mieste pobytu alebo pracovných aktivít obyvateľstva.

J

e nevyhnutné vedieť, že ani jeden z polyvitaminových preparátov tuzemskej alebo zahraničnej proveniencie, ktoré sa v súčasnosti dostávajú do siete lekární, nemá efektívny, pred ožiarením chrániaci účinok.


Preskúmané vlastnosti komplexu oxidačných inhibítorov "NOVOMIN" ho v súčasnosti stavia prakticky mimo konkurenciu so skôr vyrobenými prípravkami s antiradiačním účinkom, ktoré majú vysokú toxicitu a krátku lehotu, po ktorú ochranu poskytujú.


Hlavný vedecký význam vykonaných výskumov: podarilo sa dokázať, že rozdiely v procesoch metabolizmu normálnych a zhubných buniek poskytujú možnosť súčasne a výberovo ochrániť pred poškodením bunky normálne a naopak, poškodzovať iba zhubné bunky, to všetko pri aplikácii jediného preparátu. Predtým bolo riešenie takého problému považované za nemožné.

 

V závere je zvlášť nutné zdôrazniť, že:

 

 • Doplnok "NOVOMIN" plne zodpovedá komplexu oxidačných inhibítorov, vypracovanému profesorom VN Sukolinským.
 • V doplnku stravy "NOVOMIN" sú v úplnosti zachované všetky percentuálne pomery oxidačných inhibítorov, čo je základná a zásadná podmienka liečebno-preventívnej účinnosti.

 

Pre objednanie produktov napíšte správu na mailovú adresu ezoterashop@gmail.com, o ktoré produkty máte záujem, prípadne môžete objednať telefonicky na t.č. 0902891888


EUR
EUR
bežná cena 19,67 EUR

naša cena 18,81 EUR

skladom
top produkt